Jednou vetou

Útočník naháňal kňaza v kostole okolo oltára a pobodal ho, nič nekričal

Ilustračné foto

Foto: TASR

Kňaza v kanadskom meste Montreal v piatok ráno pobodali počas naživo vysielanej omše v najväčšom kanadskom kostole Oratórium svätého Jozefa. S odvolaním sa na políciu o tom informovala tlačová agentúra AFP.

Podozrivého zatkli v rímskokatolíckom kostole krátko po útoku pred 50 ľuďmi a televíznymi divákmi, kňaza po ošetrení na mieste odviezli záchranári do nemocnice. Podľa AFP kňaz Claude Grou utrpel „ľahké zranenia na hornej časti tela“.

Muž v Číne zámerne vrazil autom do chodcov, šiestich usmrtil

Muž vošiel do kostola ráno okolo 08.40 h miestneho času (13.40 h SEČ) počas omše, „zrazu pribehol ku kňazovi, ktorý ju celebroval, a zaútočil naňho nožom“, uviedli úradom svedkovia.

Príslušníci ochranky v kostole okamžite muža spacifikovali a zadržali, po príchode policajtov im ho odovzdali. Tí podozrivého zatkli a odviedli na policajnú stanicu na vypočúvanie. Miesto činu polícia uzavrela.

Hovorkyňa kostola Céline Barbeauová povedala, že Grou, hlava farnosti, „bol pri vedomí, keď ho odvážali“. Dodala: „Dúfame, že sa z toho dostane.“

Video zachytávajúce útok prevzala a znovu odvysielala televízia CTV: útočník – vysoký muž v džínsach, športovej bunde s kapucňou a bielej bejzbalovej šiltovke – naháňal kňaza okolo oltára a pobodal ho.

Grou spadol na zem, ale rýchlo sa znovu postavil a ustúpil dozadu, pričom členovia ochranky útočníka obkľúčili a zadržiavali až do príchodu polície.

V Maďarsku zadržali Sýrčana z IS, ktorý mal v Sýrii vyvraždiť 20 členov rodiny

Svedkyňa Adele Plamondonová pre verejnoprávnu stanicu Radio-Canada uviedla, že kňaz sa práve chystal čítať z evanjelia, keď „tento muž vytiahol nôž a vrhol sa naňho“.

Podozrivý počas útoku „nevykrikoval, nepovedal nič“, ale pôsobil „veľmi odhodlane“, dodala Plamondonová.

Môže vás zaujímať

V tejto krajine sú turisti vítaní. Po prílete karanténa platiť nebude