Jednou vetou

Komik Cosby sa odvolal proti rozsudku súdu vo veci sexuálneho napadnutia

Americký herec Bill Cosby

foto: TASR/AP

Americký komik Bill Cosby, ktorý si vo väznici v štáte Pensylvánia odpykáva trest za sexuálny útok na ženu, sa proti verdiktu súdu odvolal. Agentúru DPA o tom v utorok informovala Cosbyho právnička Sarah Kellyová-Kilgorová.

Cosbyho (81) odsúdili vlani v septembri na tri až desať rokov do väzenia. Súd ho uznal za vinného z nadrogovania a sexuálneho napadnutia Andrey Constandovej v roku 2004.

Možnosť požiadať o podmienečné prepustenie bude mať po odsedení si najmenej troch rokov. Komik však trvá na svojej nevine a tvrdí, že jeho pohlavný styk s Constandovou bol dobrovoľný.

Pápež: Duchovenstvo je povinné nahlasovať sexuálne zneužívanie

Hercova obhajoba v dokumente, ktorý poslali pensylvánskemu súdu, okrem iného argumentuje tým, že výpovede žien, ktoré proti Cosbymu svedčili, boli „diametrálne odlišné“ od výpovede Constandovej, a preto vypovedať na súde nemali.

„Tieto dôkazy boli použité na to, aby Cosbyho zbavili prezumpcie neviny a pokúsili sa dokázať, že mal sklony k sexuálnym útokom na ženy,“ píše sa v dokumente, ktorý cituje stanica ABC News.

Amerického komika Cosbyho verejne obvinilo zo sexuálnych útokov rôzneho druhu, ku ktorým malo dochádzať niekoľko desaťročí, viac než 50 žien.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia