Komunisti večne živí. Pozrite sa čo navrhujú v Česku

Predseda českomoravských komunistov Vojtěch Filip foto: TASR, zdroj: TASR/redakcia

Zvyšovanie dôchodkov, zavedenie brannej výchovy, vystúpenie zo Severoatlantickej aliancie (NATO), odmietnutie migračných kvót, ale aj bezplatné vzdelávanie, novomanželské pôžičky, obmedzenie zahraničných misií alebo nezvyšovanie spoluúčasti pacientov – to všetko figuruje vo volebnom programe českomoravských komunistov z KSČM.

Medzi ich požiadavkami je však aj všeobecné referendum, obmedzenie byrokracie doma i v sídle Európskej únie, ako aj revízia a zdanenie cirkevných reštitúcií. Komunisti sú aj za rozšírenie JE Dukovany o ďalšie bloky.

Širšie vedenie opozičnej parlamentnej strany schválilo na svojom zasadaní nielen program pred blížiacimi sa jesennými voľbami do Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR, ale aj heslo, s ktorým KSČM pôjde do tohto merania síl.

Ako informovali dnes tamojšie elektronické médiá s odvolaním sa na podpredsedu KSČM Jiřího Dolejša, heslo bude mať dvojakú podobu, a to „Mier vo svete, spravodlivosť a bezpečie doma“ a pre grafické účely skrátenú formu „Mier, spravodlivosť a bezpečie“.

Za prioritný cieľ považujú českomoravskí komunisti stále výstavbu socializmu.

Môže vás zaujímať

Snemovňa začala verejné vypočúvanie v prípade možného Trumpovho impeachmentu