Konečne dovolenka! Pozrite sa ako a kde oddychujú Obamovci

Bývalý americký prezident Barack Obama s rodinou foto: TASR, zdroj: TASR

Bývalý americký prezident Barack Obama trávi svoju dovolenku s rodinou v Indonézii. Po piatich dňoch strávených na ostrove Bali sa dnes Obamovci presunuli na ostrov Jáva, kde navštívia historické mesto Jogjakarta a ďalšie pamätihodnosti v jeho okolí.

Veliteľ leteckej základne indonézskej armády v Jogjakarte informoval, že Obama s manželkou Michelle a dcérami Maliou a Sashou majú počas dvojdňového pobytu v meste v pláne návštevu budhistického chrámu z 9. storočia v Borobudure a komplexu hinduistických svätýň v Prambanane.

Indonézsky prezident Joko „Jokowi“ Widodo navrhol Obamovcom, aby počas deväťdňovej dovolenky v jeho krajine zavítali aj do mesta Bogor na Západnej Jáve, kde sa nachádza jeden z prezidentských palácov.

Indonézsky minister cestovného ruchu Arief Jahjá sa v rozhovore pre denník The Jakarta Post vyjadril, že Obamova návšteva v krajine prospeje turistickému ruchu a upriami pozornosť svetovej verejnosti na pamätihodnosti a prírodné krásy Indonézie.

„Obama má na Twitteri 90 miliónov sledovateľov. Už len jediný jeho tweet má na nich okamžitý účinok. Bude to mať pozitívny účinok na indonézsky turizmus,“ uviedol Jahjá.

Agentúra AP poznamenala, že Obamova matka Ann Dunhamová robila svojho času v Jogjakarte svoj antropologický výskum. V Indonézii žila aj so synom niekoľko rokov.

Môže vás zaujímať

Medvedev: Rusko podporuje Srbsko v otázke jeho suverenity a celistvosti