Jednou vetou

KORONAVÍRUS: Počet potvrdených prípadov celosvetovo presiahol milión

Koronavírus Covid-19

Foto: toulon.fr

Takmer štvrtina celosvetových prípadov pripadá na Spojené štáty a zhruba polovica je v Európe.

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom celosvetovo prekročil milión. Vyplýva to z údajov Johns Hopkins University. Vyše 53-tisíc ľudí už ochoreniu podľahlo a viac ako 211-tisíc sa zotavilo.

Takmer štvrtinu celosvetových prípadov pritom hlásia Spojené štáty a zhruba polovica pripadá na Európu.

Najviac potvrdených prípadov, vyše 245-tisíc majú Spojené štáty, kde dosiaľ zomrelo viac ako šesťtisíc ľudí. USA pritom zo stredy na štvrtok zaznamenali smutný rekord, keď prišlo o život tisíc ľudí, čo je najviac za 24 hodín spomedzi všetkých krajín. Najviac úmrtí celkovo (13 915) stále uvádza Taliansko, za ktorým nasleduje Španielsko (10 348).

BBC však upozorňuje, že i keď údaje Johns Hopkins University hovoria o milióne potvrdených prípadov, podľa expertov sú zrejme skutočné počty nakazených omnoho vyššie.

Ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus, sa objavilo v decembri v centrálnej Číne. Zhruba mesiac a pol trvalo, kým sa počet potvrdených prípadov celosvetovo dostal k stotisícom, a na milión sa dáta vyšplhali po tom, ako sa počet prípadov zdvojnásobil počas uplynulého týždňa.

 

ODPORÚČAME: Aktuálne štatistiky o ochorení COVID-19 Koronavírus na celom svete nájdete TU

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia