Jednou vetou

KORONAVÍRUS: V Taliansku zomrelo za jediný deň 196 ľudí

Benátky, začiatok februára 2020

foto: SITA, AP,Luigi Costantini

Rakúsko hlási 246 nakazených, Česká republika 81, Poľsko 31 a Maďarsko 13. Slovensko ich má od stredy už desiatich a Ukrajina jedného.

Taliansko v stredu večer ohlásilo ďaľší prudký nárast počtu úmrtí v dôsledku nového koronavírusu, ako aj počtu nakazených. Respiračné ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus vyvoláva, pripravilo v Taliansku o život už 827 ľudí. Za jediný deň tak došlo k rekordnému nárastu počtu úmrtí o 197 nových prípadov. Počet ľudí, u ktorých bola potvrdená nákaza, stúpol v Taliansku za posledných 24 hodín z 10 149 na 12 462. Z nich 1 045 sú už vyliečení pacienti.

Taliansko je počtom obetí aj počtom infikovaných celosvetovo na druhom mieste, zároveň tam aktuálne počet obetí aj počet ľudí s potvrdenou nákazou stúpa najrýchlejšie zo všetkých krajín.

Prvé úmrtia osôb nakazených novým koronavírusom v stredu oznámilo viacero európskych krajín. Vo Švédsku vírusu podľahla staršia žena umiestnená na jednotke intenzívnej starostlivosti. Prvé úmrtie na koronavírus oznámili v stredu aj Írsko, Bulharsko či Albánsko. V Belgicku, ktoré tiež doteraz nemalo žiadne obete koronavírusu, v stredu ohlásili postupne troch mŕtvych – ochoreniu tu podľahla 90-ročná žena a dvaja muži vo veku 73 a 86 rokov.

Na celom svete sa novým koronavírusom nakazilo už vyše 125-tisíc ľudí, viac ako 4 600 osôb ochoreniu podľahlo. Najviac obetí, vyše tritisíc, pochádza z Číny, kde sa však už šírenie nákazy podarilo dostať pod kontrolu. Nasleduje Taliansko s 827, Irán s 354, Južná Kórea so 61 a Španielsko s 54 a Francúzsko so 48 obeťami.

Rakúsko hlási 246 nakazených, Česká republika 81, Poľsko 31, Maďarsko 13, Slovensko od stredy už desiatich a Ukrajina jedného.

Môže vás zaujímať

Nikaragujský prezident Ortega plánuje reformu trestného zákonníka, súperom hrozí doživotím