Jednou vetou

Koronavírusom sa nakazila aj štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva

Zľava: Nadine Dorries a Boris Johnson

foto: Facebook Nadine Dorries

Testy teraz podstúpia všetci predstavitelia ministerstva, ktorí sa s tajomníčkou dostali do kontaktu, medzi nimi aj šéf rezortu Matt Hancock.

Štátna tajomníčka britského ministerstva zdravotníctva a konzervatívna poslankyňa Nadine Dorriesová sa nakazila koronavírusom. Ide o prvú členku parlamentu, ktorej doteraz vyšiel pozitívny test. Šesťdesiatdvaročná Dorriesová oznámila, že po tomto zistení podnikla všetky potrebné opatrenia a nachádza v domácej izolácii.

Testy teraz podstúpia všetci predstavitelia ministerstva, ktorí sa s tajomníčkou dostali do kontaktu, medzi nimi aj šéf rezortu Matt Hancock. Či sa testom podrobil alebo podrobí aj premiér Boris Johnson, jeho úrad neuviedol.

Toto oznámenie prichádza v čase, keď v Spojenom kráľovstve podľahol epidémii už šiesty človek a počet nakazených sa vyšplhal na 383.

Na celom svete sa novým koronavírusom nakazilo už viac ako 119-tisíc ľudí, vyše štyritisíc osôb ochoreniu podľahlo. Najviac obetí, vyše tritisíc, má Čína, kde sa však už šírenie nákazy podarilo dostať pod kontrolu. Taliansko je počtom obetí aj počtom infikovaných celosvetovo na druhom mieste.

Môže vás zaujímať

Nikaragujský prezident Ortega plánuje reformu trestného zákonníka, súperom hrozí doživotím