Jednou vetou

Kosovská polícia zatkla podľa Vučiča 28 ľudí, srbskí vojaci vyrazili k hranici

Ilustračné foto

foto: TASR

Špeciálne jednotky kosovskej polície zatkli počas utorňajšej razie na severe krajiny 28 ľudí - 19 policajtov a deväť civilistov, bilancoval srbský prezident Aleksandar Vučič.

Podľa agentúry Tanjug spresnil, že zo zadržaných policajtov sú 11 Srbi, siedmi etnickí Albánci a jeden je Bosniak. Dvanásť policajtov je podľa neho zo severnej časti Kosova, sedem z južnej.

Dvoch mužov odsúdili za výtržníctvo v Osvienčime

Všetkých deväť civilistov sú Srbi z obce Zubin Potok, obyčajní občania, ktorí sa postavili na odpor kosovskej polícii, dodal Vučič.

Srbský prezident v reakcii na operáciu kosovskej polície – podľa Prištiny zameranú proti pašerákom a organizovanému zločinu – nariadil svojim jednotkám rozmiestneným pri hranici s Kosovom plnú bojovú pohotovosť.

Podľa aktualizovaných informácií agentúry AP kolóna vozidiel s vojakmi a výbavou opustila kasárne v meste Kraljevo v strednej časti Srbska a zamierila na juh k hranici s Kosovom.

V mierových misiách OSN pôsobí vyše 88.000 vojakov, medzi nimi aj Slováci

Agentúra Tanjug poznamenala, že krátko pred tým, ako sa kolóna dala do pohybu, dorazil do kasární minister obrany Aleksandar Vulin. Taktiež informovala, že stíhačka srbského letectva typu MiG-29 nalietavala v blízkosti hranice s Kosovom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia