Jednou vetou

Kostarikí biskupi sa ospravedlnili za prípady zneužívania detí zo strany cirkvi

Ilustračné foto

pixabay,com

Kostarickí biskupi sa v piatok ospravedlnili za prípady sexuálneho zneužívania detí príslušníkmi katolíckej cirkvi v krajine, informovala agentúra DPA. Biskupi tieto činy označili za "jedny za najhorších a najodpornejších možných zločinov" a oznámili, že zavedú opatrenia na vyriešenie problému.

„My, biskupi sa ospravedlňujeme za tieto zločiny, ktoré vážne ublížili tým najmenším v zástupoch nášho pána,“ povedal zástupca konferencie biskupov vo videu, ktoré uverejnili miestne médiá. Biskupi vo vyjadrení priznali, že týmto zločinom sa nie vždy venuje primeraná pozornosť.

Katolícka cirkev zverejnila štatistiku s počtom detí zneužívaných kňazmi

Biskupi sa zišli tento týždeň s cieľom prediskutovať, ako naložiť s obvineniami z pedofílie proti trom kňazom, uviedla agentúra Reuters. Dva z týchto prípadov už podľa Reuters vyšetruje úrad verejného prokurátora.

Opatrenia, ktoré oznámili biskupi, zahŕňajú prísnejšie posudzovanie kandidátov na vstup do kňazského stavu, smernice pre cirkevných zamestnancov ohľadom ochrany detí a mechanizmy na zvýšenie transparentnosti, uvádza DPA.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem