Jednou vetou

Kráľovná venovala Trumpovi knihu o druhej svetovej vojne od Churchilla

Na snímke britská kráľovná Alžbeta II. a americký prezident Donald Trump prichádzajú na kráľovský banket 3. júna 2019 v Londýne.

foto: TASR/AP

Britská kráľovná Alžbeta II. venovala americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, ktorý je na štátnej návšteve krajiny, knihu od bývalého britského premiéra Winstona Churchilla o druhej svetovej vojne, zatiaľ čo prvá dáma USA Melania Trumpová dostala špeciálne vyrobenú striebornú dózu.

Trump v príhovore na bankete označil kráľovnú Alžbetu za „úžasnú, úžasnú ženu“

Kniha od Churchilla, ktorý viedol Britániu počas svetového konfliktu, má karmínovo-zlatý obal, informovala v utorok tlačová agentúra Reuters.

Trump si počas svojej trojdňovej návštevy Británie pripomenie 75. výročie vylodenia spojencov v Normandii. Následne zavíta šéf Bieleho domu do Írska a Francúzska.

Trumpovci priniesli kráľovnej strieborno-hodvábnu brošňu v tvare vlčieho maku od značky Tiffany. Šperk je uložený v na zákazku vyrobenej drevenej šperkovnici.

Trump absolvoval obed s kráľovnou a navštívil Westminsterské opátstvo

Princ Philip dostal bundu personálu Air Force One s osobnými iniciálami a podpísané prvé vydanie autobiografie bývalého amerického generála Jamesa Doolittlea.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia