Jednou vetou

Kráľovský pár sa v októbri vydá na cesty

Na archívnej snímke z 1. decembra 2017 britský princ Harry a jeho snúbenica Meghan Markleová v Nottinghame.

foto: TASR/AP

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová absolvujú v októbri oficiálnu návštevu Austrálie, Fidži, Tongy a Nového Zélandu. Ide o prvé ohlásenie oficiálnej kráľovskej cesty vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu od ich sobáša v máji, informoval v pondelok spravodajský portál stanice BBC.

Pár pôjde v šľapajach Harryho rodičov Charlesa a Diany, ktorých prvá kráľovská cesta viedla do Austrálie a na Nový Zéland. Októbrová návšteva sa zároveň uskutoční v čase konania štvrtého medzinárodného podujatia s názvom Invictus Games v Sydney. Ide o športové hry zranených vojakov a vojnových veteránov.

Čítajte viac: Harry a Meghan absolvovali prvé verejné podujatie ako manželia

Harry a Meghan boli pozvaní do Austrálie a na Nový Zéland príslušnými vládami, pričom na Fidži a Tongu pocestujú na žiadosť britského rezortu diplomacie, oznámil Kensingtonský palác.

Princ Charles a jeho vtedajšia manželka princezná Diana počas návštevy Austrálie a Nového Zélandu v roku 1983 precestovali 38.143 kilometrov a mimo domova strávili dovedna 41 dní. Harryho brat a švagriná – princ William a vojvodkyňa Catherine – v apríli 2014 pobudli v zmienených dvoch krajinách 18 dní.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia