Kremeľ o Trumpovom mlčaní k Putinovi: Ráno múdrejšie večera

Hovorca ruského prezidenta Vladimíra Putina Dmitrij Peskov

Foto: TASR/AP

To, že americký prezident Donald Trump zatiaľ nezablahoželal Vladimirovi Putinovi k opätovnému víťazstvu v prezidentských voľbách, nie je nepriateľským krokom, uviedol v utorok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

„Prezident (Putin) prijíma mnoho blahoželaní od zahraničných lídrov. Niektorí nemôžu zatelefonovať kvôli tesnému časovému harmonogramu, ďalší z iných dôvodov. Nebolo by správne to zveličovať. Napokon, existuje staré dobré príslovie: ráno múdrejšie večera,“ povedal Peskov novinárom. Citovala ho agentúra TASS.

Biely dom predtým vyhlásil, že Putinovo víťazstvo nie je žiadnym prekvapením a že blahoprajný telefonát od amerického prezidenta Donalda Trumpa zatiaľ nie je v pláne.

Putin, ktorý vyhral nedeľné voľby hlavy štátu so ziskom takmer 77 percent hlasov, vyhlásil, že jeho krajina sa bude snažiť o konštruktívne vzťahy s inými štátmi a nezapojí sa do pretekov v zbrojení.

Vladimir Putin podľa agentúry AP poznamenal, že „nie všetko“ závisí od Ruska, ale dodal, že „sa vynasnaží zo všetkých síl vyriešiť všetky spory s partnermi s využitím politických a diplomatických prostriedkov“ pri zaistení národných záujmov Ruska.

Môže vás zaujímať

Žena prišla pri útoku žraloka vo Francúzskej Polynézii o obe ruky