Jednou vetou

Kritika ako hrom: Viceprezident prišiel do medicínskeho centra bez rúška

Mike Pence, archívne

Foto: TASR/AP

Spravil tak v zjavnom rozpore s miestnymi pravidlami, ktoré jeho nosenie vyžadujú.

Americký viceprezident Mike Pence prišiel v utorok na návštevu svetoznámeho medicínskeho centra Mayo Clinic v meste Rochester v štáte Minnesota bez rúška na tvári, v zjavnom rozpore s miestnymi pravidlami, ktoré jeho nosenie vyžadujú.

Videozábery z návštevy ukazujú, že žiadne rúško nemal, keď sa stretol so zamestnancom, ktorý sa práve zotavil z ochorenia COVID-19, hoci všetky ostatné osoby v miestnosti ho mali. Rovnako navštívil aj laboratórium, kde sa uskutočňujú testy na koronavírus. Pence bol tiež jediným nechráneným účastníkom diskusie za okrúhlym stolom, kde sa hovorilo o testovaní a výskumných programoch centra. Všetci ostatní účastníci mali na tvári rúška, medzi nimi aj guvernér Minnesoty Tim Walz či kongresman Jim Hagedorn.

Klinika prostredníctvom tweetu uviedla, že vopred informovala viceprezidenta o povinnosti nosiť v jej priestoroch ochranné rúško. Tweet však neskôr zmazala. Na otázku, prečo tak spravila, predstavitelia zariadenia nereagovali.

Samotný Pence zdôvodnil svoje rozhodnutie tým, že sa dáva na vírus často testovať. “Ako viceprezidenta Spojených štátov ma na koronavírus pravidelne testujú, ako aj každého okolo mňa,“ vyhlásil.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia