Krutá vražda. Bolo motívom trestného činu vierovyznanie?

Ilustračný obrázok

Foto: Pixabay

Neznáma skupina ľudí v Berlíne v sobotu večer napadla a zbila Sýrčana, ktorého so zraneniami hlavy nechala ležať na zemi. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu. Podľa nej šlo zjavne o antisemitský útok.

Mladý 25-ročný muž židovského vierovyznania mal v čase útoku na krku retiazku s príveskom v tvare Dávidovej hviezdy, uviedla polícia.

Polícia v Berlíne v súvislosti s prípadom vyšetruje desiatich podozrivých vo veku 15 až 25 rokov. Šesť z nich sú sýrskej národnosti, traja sú Nemci. Národnosť ďalších podozrivých nezverejnili.

K útoku došlo v parku v štvrti Mitte v centre Berlína. Napadnutý muž polícii povedal, že skupinu ľudí požiadal o oheň, aby si mohol zapáliť cigaretu. Jeden z členov skupiny ho začal urážať a vzal mu cigaretu z úst.

Čítajte viac: Muž letiaci v balóne v Nemecku objavil marihuanovú plantáž

Agresor si počas hádky údajne všimol prívesok s Dávidovou hviezdou, ktorý mu z krku strhol, pričom kričal antisemitské urážky. Následne mladíka údajne zrazil na zem. Tomu sa podarilo ujsť, ale prenasledovali ho aj ďalší členovia skupiny a spoločne zbili. Útočníci z miesta činu ušli, keď mladíkovi prišiel na pomoc jeden z okoloidúcich. Obeť útoku previezli do nemocnice s tržnou ranou na hlave.

Polícia najskôr na mieste činu zadržala tri ženy vo veku 15 až 21 rokov a sedem mužov vo veku 17 až 21 rokov. Neskôr tieto osoby prepustili, sú však predmetom vyšetrovania.

Prípad sa vyšetruje ako politicky motivovaný čin.

Môže vás zaujímať

Prokurátor nariadil zhabanie lode Open Arms a evakuáciu migrantov