Jednou vetou

Krutá vražda. Bolo motívom trestného činu vierovyznanie?

Ilustračný obrázok

Foto: Pixabay

Neznáma skupina ľudí v Berlíne v sobotu večer napadla a zbila Sýrčana, ktorého so zraneniami hlavy nechala ležať na zemi. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu. Podľa nej šlo zjavne o antisemitský útok.

Mladý 25-ročný muž židovského vierovyznania mal v čase útoku na krku retiazku s príveskom v tvare Dávidovej hviezdy, uviedla polícia.

Polícia v Berlíne v súvislosti s prípadom vyšetruje desiatich podozrivých vo veku 15 až 25 rokov. Šesť z nich sú sýrskej národnosti, traja sú Nemci. Národnosť ďalších podozrivých nezverejnili.

K útoku došlo v parku v štvrti Mitte v centre Berlína. Napadnutý muž polícii povedal, že skupinu ľudí požiadal o oheň, aby si mohol zapáliť cigaretu. Jeden z členov skupiny ho začal urážať a vzal mu cigaretu z úst.

Čítajte viac: Muž letiaci v balóne v Nemecku objavil marihuanovú plantáž

Agresor si počas hádky údajne všimol prívesok s Dávidovou hviezdou, ktorý mu z krku strhol, pričom kričal antisemitské urážky. Následne mladíka údajne zrazil na zem. Tomu sa podarilo ujsť, ale prenasledovali ho aj ďalší členovia skupiny a spoločne zbili. Útočníci z miesta činu ušli, keď mladíkovi prišiel na pomoc jeden z okoloidúcich. Obeť útoku previezli do nemocnice s tržnou ranou na hlave.

Polícia najskôr na mieste činu zadržala tri ženy vo veku 15 až 21 rokov a sedem mužov vo veku 17 až 21 rokov. Neskôr tieto osoby prepustili, sú však predmetom vyšetrovania.

Prípad sa vyšetruje ako politicky motivovaný čin.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi