Jednou vetou

Kupec da Vinciho Spasiteľa sveta je novým saudskoarabským ministrom kultúry

Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán

foto: TASR/AP

Saudskoarabský kráľ Salmán vydal najnovšie niekoľko kráľovských dekrétov - medzi nimi aj o vymenovaní nového ministra kultúry. Stal sa ním Badr bin Abdalláh bin Farhán Saúd, mladý princ, ktorý má blízko k jeho synovi a nástupcovi trónu.

A práve tohto muža identifikoval vlani denník New York Times ako záhadného kupca obrazu Leonarda da Vinciho Spasiteľ sveta (Salvator mundi).

Máte radi Macka Pú? Do dražby ide jeho rozprávková mapa…

Táto da Vinciho maľba Ježiša – vydražená v aukčnej sieni Christie’s za 450 miliónov dolárov – sa stala doposiaľ najdrahšie predaným obrazom na dražbe.

Noviny The Wall Street Journal informovali, že Spasiteľa sveta kúpil nový – vtedy ešte len budúci – minister kultúry v mene saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána.

V dekrétoch vydaných v noci na sobotu vymenoval kráľ dovedna troch ministrov a pomenoval niekoľko prírodných rezervácií po duchovných osobách a členoch kráľovskej rodiny – vrátane seba a svojho syna, korunného princa, približuje agentúra AP.

Na archívnej snímke z 24. októbra 2017 obraz Leonarda da Vinciho Spasiteľ sveta (Salvator mundi) v aukčnej sieni Christie´s v Londýne. TASR/AP | foto: TASR/AP

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia