Jednou vetou

Kuriózne referendum – kúpeme sa „hore bez“

ilustračné foto

pixabay

Toto sa len tak nevidí, ale keď sa chce, všetko sa dá. Pomerne nezvyčajné referendum rozhodlo, že sa ženy môžu kúpať bez vrchného dielu plaviek a nedostanú za to pokutu. Výsmech všetkým plavčíkom, ktorým sa tieto móresy nepáčili a "bonzovali". Páni, ak hľadáte toto miesto, zájdite do Španielska. Dámy, nech žije sloboda! Výsledky referenda sú platné.

Ženy v španielskej dedine L’Ametlla del Valles ležiacej neďaleko Barcelony odhlasovali v referende zrušenie miestneho zákazu kúpania vo verejných bazénoch bez horného dielu plaviek.

Zdravé kúpanie – jazero alebo bazén?

Hlasovanie zorganizovali katalánske úrady, pričom výsledok tohto plebiscitu je legislatívne záväzný. V prospech zrušenia zákazu sa vyslovilo 61 percent voličiek, proti bolo 39 percent žien, informovala v pondelok stanica BBC.

Toto je náš známy sexsymbol? Veď by ste ho vôbec nespoznali, či?

Povolenie kúpať sa „hore bez“ bude platiť pre ženy od 16 rokov. Celkovo sa na referende zúčastnilo 379 osôb. Ženy sa dožadovali hlasovania po tom, ako ich plavčíci začali vlani nahlasovať polícii, keď sa kúpali polonahé.

Česká Beyoncé sa poriadne odviazala!

Prípad vyvolal originálnu formu protestu miestnych mužov, ktorí na podporu žien začali nosiť na kúpaliská vrchný diel bikín s nakreslenými bradavkami. Obec leží 35 kilometrov severne od Barcelony a žije v nej 8000 obyvateľov.

 U nás je to s „príplatkom“

„Opaľovanie alebo kúpanie sa bez vrchného dielu plaviek, môže byť vyhodnotené ako priestupok proti verejnému poriadku a priestupca môže byť riešený na mieste udelením pokuty do výšky 33 eur,“ uviedol hovorca bratislavskej mestskej polície Peter Pleva.

Dovolenka v Chorvátsku? Na týchto miestach pomôžu aj slovenskí policajti

Avšak, aby sa tak mohlo stať, musia byť podľa legislatívy vo vašom okolí najmenej tri osoby, u ktorých to vzbudzuje pohoršenie a zavolajú si policajtov, ktorá situáciu vyhodnotí. Niet nad slobodu, ale kto nechce riskovať, nech si  aspoň zaspomína na tento hit 90. rokov:

 

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia