Kusturica opäť vystupuje na Kryme, sankcií sa neobáva

Emir Kusturica

foto: TASR/AP

Srbský filmár a hudobník Emir Kusturica vyhlásil, že sa neobáva západných ani ukrajinských "sankcií", ktoré by mohli byť voči nemu uvalené pre jeho druhú návštevu Krymu, kde so svojou skupinou The No Smoking Orchestra v stredu odohrá koncert.

„Vždy robím to, o čom som presvedčený, že je správne,“ uviedol Kusturica v utorok pre tlačovú agentúru TASS. Zdôraznil, že na Krym prišiel vystupovať preto, že vlani v lete sa tu stretol s „veľmi vrelým prijatím“. Kusturica v meste Jalta predstaví svoj zánovný album Corps Diplomatique vydaný v marci.

Legendárna Ada Straková sa teší na obrazovky

„Momentálne pracujem na veľkom projekte; píšem knihu založenú na Dostojevského románoch. Plánujem to dokončiť v septembri, následne vznikne na jej základe filmový scenár. Samotný film sa bude nakrúcať v Číne a vo Francúzsku,“ uviedol Kusturica, dvojnásobný držiteľ Zlatej palmy z Cannes.

Kusturica (63) participoval ako režisér, scenárista alebo herec na viac než 30 filmových snímkach. Medzi jeho režisérske filmy patria Dom pre obesencov (1988), Arizonský sen (1993), Podzemie (1995), Čierna mačka, biely kocúr (1998), Život je zázrak (2004), Závet (2007) či Na mliečnej dráhe (2016).

Môže vás zaujímať

Zelenskyj zapózoval s označeným hlasovacím lístkom: Dostal pokutu