Jednou vetou

Labouristi sú pripravení predložiť alternatívu k dohode o brexite

Jeremy Corbyn

foto: TASR/AP

Vodca britskej opozície a predseda Labouristickej strany Jeremy Corbyn v piatok uviedol, že jeho strana je ochotná zasiahnuť a "nájsť serióznu" alternatívu k predbežnej dohode o odchode Británie z EÚ, ktorú uzavrela súčasná konzervatívna premiérka Theresa Mayová.

 „Počúvajte, sme pripravení ísť do toho a vážne rokovať s EÚ a predložiť serióznu alternatívu, ktorá by predstavovala skutočnú colnú úniu – colnú úniu s EÚ, v ktorej by sme mali slovo v tom, čo sa deje, ako aj v ochrane práv a podmienok u nás doma, aby sme mali istotu, že sa nestaneme nejakým ostrovom, ktorý sa usiluje podraziť zvyšok Európy,“ povedal šéf labouristov v rozhovore pre televíziu Sky News.

Na Námestí sv. Petra odhalili vianočný strom a betlehem z piesku

Dolná snemovňa britského parlamentu bude 11. decembra hlasovať o predbežnej dohode vlády Theresy Mayovej o odchode Británie z EÚ. Podľa analytikov premiérke chýba najmenej 90 hlasov na to, aby parlament dohodu schválil. Niektorí poslanci Konzervatívnej strany Mayovú vyzvali, aby hlasovanie odložila.

Na otázku, či by dal v prípade nesúhlasu poslancov s Mayovej plánom brexitu návrh na hlasovanie o vyslovení nedôvery premiérke, Corbyn odpovedal: „Počkajte si a uvidíte.“

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia