Jednou vetou

Lajčák informoval veľvyslancov pri OBSE o schôdzke vo Vysokých Tatrách

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák

foto: TASR

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa vo štvrtok vo Viedni vo funkcii úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) stretol s jej stálymi predstaviteľmi.

Išlo o posledné z trojice stretnutí, ktorých cieľom bolo veľvyslancov informovať o nadchádzajúcom Neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí OBSE, ktoré sa 9. júla uskutoční vo Vysokých Tatrách.

„Veľmi oceňujem konštruktívny dialóg s predstaviteľmi účastníckych štátov. Je pre mňa mimoriadne dôležité dozvedieť sa ich pohľad takpovediac z prvej ruky a mať túto spätnú väzbu,“ uviedol Lajčák po záverečnej konzultácii s veľvyslancami. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Lajčák vyznamenal odchádzajúceho šéfa pozorovateľskej misie na Ukrajine

Stretnutia šéfa slovenskej diplomacie Lajčáka s veľvyslancami pri OBSE boli platformou na diskusiu o aktuálnych otázkach, ktorými sa organizácia v súčasnosti zaoberá. Pripravovaná neformálna schôdzka ministrov zahraničných vecí vo Vysokých Tatrách má zhodnotiť uplynulý polrok slovenského predsedníctva v OBSE – uskutoční sa symbolicky v jeho polčase. Naznačí zároveň ďalšie smerovanie organizácie. Na podujatie vo Vysokých Tatrách nadviaže decembrová Ministerská rada OBSE, ktorá bude vyvrcholením tohtoročného slovenského predsedníctva v tejto prestížnej medzinárodnej organizácii.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia