Jednou vetou

Lajčák pokračoval v účasti na 2. fóre iniciatívy Pás a cesta

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

foto: TASR

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa v piatok v Pekingu zúčastnil na slávnostnom otváracom ceremoniáli a plenárnych stretnutiach na najvyššej úrovni v rámci 2. fóra iniciatívy Pás a cesta (Belt and Road) za účasti hláv štátov a vlád a ďalších politických lídrov z vyše 150 krajín sveta.

Informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR).

Foto: Milujete cestovanie? Toto je desať najlepších destinácií roka 2019

„Táto iniciatíva poskytuje participujúcim krajinám významné príležitosti pre zlepšenie vzájomnej prepojenosti. SR víta všetky iniciatívy na zlepšenie infraštruktúry, ktoré prispievajú k trvalo udržateľnému rastu v eurázijskom regióne. Lepšia a udržateľnejšia prepojenosť je v záujme Európy a Ázie. SR podporuje Stratégiu EÚ zameranú na prepájanie Európy a Ázie prijatú v jeseni 2018, ktorá poskytuje novú platformu pre spoluprácu s ázijskými partnermi s cieľom zlepšiť vzájomnú prepojenosť,“ uviedol tlačový odbor MZVaEZ SR.

Ďalej napísal, že najdôležitejšími aspektmi stratégie EÚ sú udržateľnosť (ekonomická, fiškálna, environmentálna a sociálna), komplexnosť (doprava, energetika, digitálne technológie a medziľudské kontakty) a podpora medzinárodného poriadku založeného na pravidlách prostredníctvom multilaterálnych rámcov.

Môže vás zaujímať

Rover Curiosity začal letnú misiu na Marse