Jednou vetou

Lajčák rokoval v Turecku o slovenskom predsedníctve v OBSE

Miroslav Lajčák

foto: TASR

Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) sa v pondelok stretol v Istanbule so svojím rezortným kolegom Mevlütom Čavušoglom. Hlavnou témou rokovaní bolo nadchádzajúce predsedníctvo SR v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

Lajčák tureckého partnera podrobne oboznámil so zámermi a prioritami slovenského predsedníctva v OBSE. Čavušoglu ubezpečil o plnej podpore Turecka slovenskému predsedníctvu, informoval tlačový odbor rezortu diplomacie SR.

„Chceme ju (predsednícku úlohu v OBSE) vykonávať v prospech všetkých – organizácie, účastníckych štátov, ale najmä v prospech ľudí v krízových regiónoch,“ vyhlásil Lajčák. Slovensko bude tejto medzinárodnej organizácii predsedať v roku 2019.

Kaba: Dobrovoľníctvo v zahraničí nie je výlet, ani záchrana celého sveta

Slovenského ministra prijal aj turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Lajčák na stretnutí s ním vyjadril presvedčenie, že spolupráca Slovenska ako predsedníckej krajiny OBSE a Turecka bude kvalitná a konštruktívna – v prospech oboch krajín i celého medzinárodného spoločenstva.

O úlohách, ktoré stoja pred OBSE v najbližšom období, Lajčák hovoril aj s predsedom zahraničného výboru tureckého parlamentu Volkanom Bozkirom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia