Jednou vetou

Lavrov sa vo Viedni stretol s rakúskym prezidentom Van der Bellenom

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Foto: TASR/AP

Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen sa vo štvrtok stretol s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom. Schôdzka bez účasti médií sa uskutočnila v prezidentskom krídle paláca Hofburg v centre Viedne, informuje tlačová agentúra TASS.

Hovorca rakúskeho prezidenta uviedol, že obaja štátnici rokovali o bilaterálnych ekonomických väzbách, vzťahoch medzi Európskou úniou a Ruskou federáciou, ako aj o globálnych problémoch vrátane situácie na Blízkom východe.

Lavrov sa v Rakúsku zúčastní na ministerskom kole 62. schôdze Výboru OSN pre boj s narkotikami (CND). Rakúsko je jednou z mála členských krajín EÚ, ktoré udržiavajú s Moskvou blízke vzťahy aj posledných päť rokov, teda v období po anektovaní ukrajinského Krymského polostrova Ruskom.

Vojna v Sýrii si za osem rokov trvania vyžiadala 370.000 obetí

Ruský prezident Vladimir Putin sa vlani viackrát stretol s Van der Bellenom i rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom. Šéfka rakúskej diplomacie Karin Kneisslová v uplynulých dňoch navštívila Moskvu a podľa vlastných slov si je istá, že Rakúsko a Rusko budú pokračovať v rozvíjaní vzťahov, predovšetkým na ekonomickej úrovni.

Môže vás zaujímať

TALIANSKO: Rím aj Vatikán otvárajú najväčšie turistické atrakcie