Jednou vetou

Lekári priviedli na svet chlapca, ktorého matku zabil páchateľ kušou

Ilustračná foto

TASR/AP

Britskí lekári priviedli na svet chlapčeka, ktorého tehotnú matku zastrelil páchateľ kušou v jej dome v Londýne. V utorok o tom informovala tamojšia polícia a následne tlačová agentúra AP.

Londýnska Metropolitná polícia uviedla, že 35-ročná Devi Unmathallegadoo dostala v pondelok pri útoku zásah do brušnej dutiny. Zraneniu podľahla v miestnej nemocnici, kde lekári pomohli na svet jej synovi. Dostal meno Ibrahim a podľa polície je v stabilizovanom stave.

Británia a EÚ majú text dohody o brexite, píšu to britské a írske médiá

Šíp prenikol až do srdca tehotnej ženy, ale nedotkol sa nenarodeného dieťaťa. To sa malo narodiť o štyri týždne. Lekári počas cisárskeho rezu museli nechať šíp v tele ženy, pretože by bolo príliš nebezpečné ho vytiahnuť, povedal manžel obete Imtiaz Muhammad pre noviny Evening Standard.

Polícia zatkla 50-ročného Ramanodgeho Unmathallegadooa, ktorý bol podľa britských médií bývalým manželom obete. V utorok sa zadržaný postavil pred londýnsky súd, ktorý ho obvinil z vraždy. Imtiaz Muhammad pre noviny dodal, že útočník ju postrelil pred jej piatimi ďalšími deťmi, ktoré sú vo veku jeden až 17 rokov.

Každé 11. dieťa sa na Slovensku narodí predčasne

Muhammad uviedol, že vraha s kušou našiel potom v ich kôlni. A dodal: „Nemôžem si pomôcť, ale stále myslím na to, že ju trafil môj šíp. Možno mal zasiahnuť mňa.“

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia