Jednou vetou

Leopard zabil v Indii budhistického mnícha, ktorý meditoval v národnom parku

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Leopard zabil budhistického mnícha, ktorý meditoval v národnom parku na západe Indie. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s tým, že v zmienenom lese ide už o druhý smrteľný útok leoparda za ostatné dni.

Tridsaťpäťročný mních meditoval pod stromom v lese v tigrej rezervácii Tadoba Andhari, uviedli miestne úrady.

„Mních meditoval posledný mesiac na okraji rezervácie. Mnísi z neďalekého budhistického chrámu, ktorí za ním chodili s jedlom a vodou, našli v utorok jeho telo,“ uviedol jeden z predstaviteľov rezervácie. Šelmu sa pokúšajú odchytiť príslušné úrady.

Dve mníšky spreneverili tisícky dolárov: Tie prehrali v kasínach v Las Vegas

Po minulotýždňovom útoku leoparda v rovnakom lese prišiel o život aj dedinčan, ktorý sa vybral navštíviť starobylý hinduistický chrám. Úrady oblasť po tomto útoku uzavreli a dedinčanom povolili navštevovať zmienenú svätyňu len v stanovených hodinách.

Aj po najnovšom útoku vystríhali miestnych obyvateľov pred vychádzkami do lesa a budhistických mníchov požiadali, aby oblasť opustili. „Odvážiť sa do lesa je nebezpečné a zvieratá sa nestarajú, o koho ide. Keď sa ľudia votrú do lesa, musíme viniť len sami seba, nemôžeme viniť zvieratá,“ povedal správca rezervácie.

Lupiči zabili na pumpe predavačku, sú na úteku, česká polícia zverejnila video

Rozsiahle odlesňovanie a ďalšie ľudské zásahy spôsobujú, že k podobným útokom dochádza v ostatných rokoch častejšie na celom území Indie. V tigrej rezervácii Tadoba Andhari žije asi 88 tigrov a mnoho ďalších zvierat vrátane leopardov, medveďov pyskatých, hyen či mediarov, doplnila stanica BBC.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia