Jednou vetou

Počet obetí lesných požiarov v Kalifornii stúpol na 25

Policajti odnášajú telo obete lesných požiarov v kalifornskom meste Paradise 10. novembra 2018

foto: TASR/AP

Počet obetí rýchlo sa šíriacich lesných požiarov, ktoré už niekoľko dní pustošia Kaliforniu, stúpol na 25. Dvadsaťtri ľudí prišlo o život na severe Kalifornie, dve telá našli na juhu tohto amerického štátu, informuje agentúra AP odvolaním sa na príslušné úrady.

aktualizované: 7:43

Predtým úrady hlásili najmenej 11 obetí, z nich deväť na severe Kalifornie. Šerif okresu Butte Korey Honea uviedol, že telá ďalších 14 osôb objavili v sobotu, tri dni po vypuknutí požiaru v danej oblasti. Obete našli v zhorených vozidlách a domoch. Honea tiež uviedol, že naďalej je nezvestných 110 ľudí.

Trump vyhlásil v Kalifornii stav núdze z dôvodu požiarov

Honea dodal, že 23 ľudí zahynulo v oblasti mesta Paradise, približne 290 kilometrov severovýchodne od San Francisca.

Štát Kalifornia bojuje od štvrtka s tretími najväčšími požiarmi vo svojich dejinách, všíma si AP. V samotnom meste Paradise, z ktorého evakuovali desaťtisíce ľudí, plamene zničili tisíce budov. Oheň doteraz spálil plochu 425 štvorcových kilometrov územia.

Svoj domov bolo nútených opustiť vyše 250.000 ľudí. Medzi nimi boli aj viaceré hviezdy amerického šoubiznisu, napríklad aj speváčka Lady Gaga, herec Martin Sheen i Kim Kardashian, ktorá sa evakuovala zo svojho domu v meste Calabasas, či herečka Alyssa Milanová. Režisér, scenárista a producent Scott Derrickson oznámil, že jeho dom zhorel, ale on sám je „živý a zdravý“.

Americký prezident Donald Trump vyhlásil v piatok v štáte Kalifornia stav núdze.

 

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia