Jednou vetou

Letisko Gatwick obnovuje po chaose s dronmi prevádzku

Cestujúci čakajú na check-in na medzinárodnom letisku Gatwick južne od britskej metropoly Londýn 20. decembra 2018

foto: TASR/AP

Prevádzka na londýnskom letisku Gatwick bola v piatok v obmedzenom rozsahu znova obnovená po tom, čo v stredu nad letiskovou plochou zaznamenali prelet dvoch dronov. Informovala o tom agentúra AP.

„Letisková dráha je momentálne opäť dostupná a sú plánované vzlety aj pristátia obmedzeného počtu lietadiel“, uviedli vo svojom vyhlásení predstavitelia letiska.

Trump údajne zvažuje aj odsun časti amerických vojakov z Afganistanu

Zároveň však upozornili cestujúcich, aby si ešte pred odchodom na letisko skontrolovali stav svojho letu, keďže mnohé budú „omeškané, prípadne zrušené“.

Letovú prevádzku Gatwicku zastavili v stredu večer krátko po 21.00 h miestneho času (22.00 h SEČ) po tom, ako nad letiskovou plochou zaznamenali dva drony.

Po dronoch a ich operátorovi pátrajú policajti z dvoch policajných oddelení v grófstvach Surrey a Sussex, okolie prehľadáva aj vrtuľník. Stroje však zostreliť nechceli, pretože sa obávali rizika zatúlaných guliek.

Pri výbuchu v bani OKD zahynulo 13 baníkov – 11 poľských a dvaja českí

Opatrenie pocítili desiatky tisícok pasažierov. Frustrovaní cestujúci museli v čase nadchádzajúcich vianočných a novoročných sviatkov a prázdnin čakať v lietadlách, ktoré zostali na vzletových dráhach.

Vedenie Gatwicku sa ešte v stredu cestujúcim za vzniknuté komplikácie ospravedlnilo, ale zdôraznilo, že bezpečnosť je v tejto súvislosti prioritou.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia