Jednou vetou

Letisko v Tirane zabezpečila po prepade lietadla armáda

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Albánske ministerstvo obrany v stredu povolalo na letisko do Tirany armádu, ktorá má zabezpečiť situáciu po tom, ako tam v utorok pätica maskovaných mužov prepadla lietadlo spoločnosti Austrian Airlines (AUA) a ukradla milióny eur. Informovala o tom agentúra AP.

Ministerka obrany Olta Xhackaová uviedla, že vojenskej polícii a špeciálnemu práporu vzdušných síl nariadila, aby v okolí medzinárodného letiska Matky Terezy v Tirane vytýčili bezpečnostnú zónu.

Útočníci ukradli peniaze v okamihu, keď ich zamestnanci nakladali do lietadla. Vyšetrovacie orgány presnú sumu peňazí nepotvrdili, podľa albánskych médií však ide až o desať miliónov eur.

Piloti lietadla havarovaného v Etiópii znovuaktivovali systém MCAS

Polícia jedného z útočníkov, ktorý mal údajne so sebou samopal, granát a niekoľko zásobníkov, zastrelila na úteku. Bezpečnostné sily dodali, že na troch rôznych miestach sa našli vraky troch obhorených vozidiel, ktoré boli použité pri prepade.

Na palube Airbusu A-320 sa v čase incidentu nachádzalo 134 pasažierov. Cestujúci ani letecký personál neutrpeli zranenia.

Po niekoľkohodinovom oneskorení lietadlo odletelo do Viedne, kde pristálo o 19.18 h.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre