Jednou vetou

Líder republikánov v Senáte privítal ukončenie Muellerovho vyšetrovania

Líder republikánskej väčšiny v Senáte Mitch McConnell

foto: TASR/AP

Líder republikánskej väčšiny v americkom Senáte Mitch McConnell povedal, že ho potešila správa o tom, že osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller dokončil vyšetrovanie zásahov Ruska do prezidentských volieb v USA z roku 2016. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA.

„Mnohí republikáni sa už dlho domnievajú, že Rusko predstavuje významnú hrozbu pre záujmy Ameriky,“ uviedol vo svojom vyhlásení McConnell.

Trumpovi právnici chcú výsledky Muellerovho vyšetrovania ešte pred zverejnením

„Dúfam, že správa nám pomôže získať informácie a urobiť pokroky v našom úsilí ochrániť demokraciu,“ dodal.

McConnell podľa DPA povedal, že minister spravodlivosti William Barr potrebuje čas na posúdenie Muellerovej správy. Líder republikánov tiež poznamenal, že Barr vyjadril úmysel poskytnúť toľko informácií zo správy, koľko je možné.

„Úprimne dúfam, že to urobí tak skoro, ako môže a s takou mierou otvorenosti a transparentnosti, ako je len možné,“ uviedol McConnell.

Bývalému prezidentovi Martinellimu hrozí až 21 rokov väzenia za špionáž

Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller v piatok ukončil vyšetrovanie zásahov Ruska do prezidentských volieb v USA z roku 2016 a možnej spolupráce volebného štábu Donalda Trumpa s ruskými predstaviteľmi.

Mueller svoju záverečnú správu doručil ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi, ktorý ju posúdi a rozhodne o tom, koľko z nej sprístupní pre verejnosť.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia