Jednou vetou

Lietadlo sa muselo vrátiť z dôvodu poklesu tlaku v kabíne

Ilustračné foto

foto: TASR

Lietadlo indickej spoločnosti Jet Airways sa vo štvrtok krátko po štarte muselo vrátiť na letisko v Bombaji z dôvodu poklesu tlaku v kabíne, informovala agentúra AP. Desiatky pasažierov trpeli bolesťami uší a krvácali z nosa.

Let číslo 9W697 so 166 pasažiermi a piatimi členmi posádky na palube smeroval do mesta Džajpur, populárnej turistickej oblasti zhruba 300 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Naí Dillí. Podľa informácii leteckej spoločnosti museli po pristátí ošetriť 30 cestujúcich.

Miestne úrady uviedli, že porucha sa prejavila počas stúpania stroja. Boeing 737 bol vo výške 3350 metrov, keď sa musel otočiť a vrátiť sa na letisko v Bombaji. Príčinou bol pokles tlaku v kabíne lietadla. Jeden z pasažierov potvrdil, že im rozdali kyslíkové masky.

V Holandsku štyri deti zahynuli pri zrážke vlaku s nákladným bicyklom

Spoločnosť Jet Airways informovala, že pilotov stiahli z letového rozpisu a čaká ich vyšetrovanie. Lalit Gupta z indického generálneho riaditeľstva pre civilné letectvo (DGCA) denníku Hindustan Times povedal, že posádka zabudla zapnúť kontrolu tlaku v kabíne lietadla, informuje spravodajský server BBC.

Môže vás zaujímať

TALIANSKO: Rím aj Vatikán otvárajú najväčšie turistické atrakcie