Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ: Lietadlo so 71 ľuďmi sa zrútilo po štarte z Moskvy, neprežil nikto

Zamestnanci RMES pracujú na mieste zrútenia lietadla AN-148 v ruskej dedine Stepanovskoje, okolo 40 km od letiska Domodedovo 11. februára 2018

Foto: TASR

Dopravné lietadlo ruskej regionálnej leteckej spoločnosti Saratovské aerolínie so 71 ľuďmi na palube sa zrútilo v nedeľu krátko po vzlietnutí z moskovského medzinárodného letiska Domodedovo. Nehodu neprežil nikto z cestujúcich ani členov posádky.

Lietadlo zmizlo z radarov krátko po vzlietnutí z Moskvy. Havarovalo zhruba 80 kilometrov juhovýchodne od Moskvy v blízkosti dediny Argunovo v Moskovskej oblasti, uviedla spravodajská stanica BBC.

Medzi zvažované príčiny tragédie patria chyba pilotov, nepriaznivé poveternostné podmienky alebo technická porucha.

Kontakt so strojom stratili dispečeri niekoľko minút po štarte, uviedla ruská agentúra pre leteckú dopravu.

S odvolaním sa na ruské oficiálne miesta o tom informovala agentúra TASS.

Stroj typu An-148 smeroval z Moskvy do mesta Orsk na južnom Urale v blízkosti hranice s Kazachstanom. Na jeho palube bolo 65 cestujúcich a šesť členov posádky.

Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril v nedeľu sústrasť tým, ktorí stratili svojich príbuzných pri havárii dopravného lietadla neďaleko Moskvy. Oznámil to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

„Prezident vyjadril svoju hlbokú sústrasť,“ uviedol podľa tlačovej agentúry TASS hovorca Kremľa s tým, že Putin nariadil vyšetrenie nehody.

„Prezident poveril vládu, aby zriadila osobitnú komisiu v súvislosti s leteckou haváriou v Moskovskom regióne,“ povedal Peskov. Prezident tiež podľa neho poveril úlohami príslušné orgány.

Na miesto nešťastia smeruje ruský minister dopravy Maxim Sokolov.

Ako doplnila agentúra DPA, havárie dopravných lietadiel nie sú v Rusku nezvyčajnými. Od roku 2010 došlo k najmenej štyrom veľkým nehodám civilných komerčných lietadiel, ktoré si vyžiadali životy viac ako 240 ľudí.

Nikto zo 62 ľudí na palube neprežil haváriu lietadla nízkonákladovej spoločnosti FlyDubai, ktoré sa zrútilo na letisku v ruskom meste Rostov na Done, ležiacom neďaleko ukrajinských hraníc približne 950 kilometrov južne Moskvy.

Môže vás zaujímať

Nešťastie v Nórsku. Turistov zasypala lavína