Jednou vetou

Lietadlo v Mikronézii sa zrútilo do lagúny. Pasažieri i posádka nehodu prežili

Pasažieri a posádka pád lietadla v Mikronézii neprežili

foto: twitter,com

Všetkých 47 pasažierov a členov posádky z lietadla Boeing 737-800, ktoré sa v piatok pred pristátím na letisku v Mikronézii zrútilo do mora, sa flotile malých lodí podarilo zachrániť. S odvolaním sa na predstaviteľov letiska o tom informuje agentúra Reuters.

Lietadlo sa zrútilo do lagúny obklopujúcej tento ostrovný štát v Tichom oceáne po jednej hodine nadránom SELČ. Všetkých 35 pasažierov i 12 členov posádky po evakuácii z čiastočne potopeného stroja hospitalizovali, informácie o vážnejších zraneniach však neboli bezprostredne známe.

Na dublinskom letisku zatkli muža, ktorý sa pokúšal dobehnúť lietadlo

K nehode podľa spravodajského servera Sky News došlo po tom, čo stroj spoločnosti Air Nuigini z Papuy-Novej Guiney pri pristávaní minul dráhu na mikronézskom medzinárodnom letisku Chuuk. Presná príčina incidentu sa vyšetruje.

Na fotografiách, ktoré kolovali na sociálnych sieťach, bolo vidieť lietadlo v plytkej vode bezprostredne pri pobreží. Lietadlo smerovalo z mikronézskeho ostrova Pohnpei do Port Moresby, hlavného mesta Papuy-Novej Guiney, s jednou zastávkou na mikronézskom ostrove Weno, píše Sky News.

Mikronézia sa nachádza v Pacifiku severne od Austrálie a východne od Filipín a má iba 100.00 obyvateľov, pripomína agentúra AP.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia