Jednou vetou

Londýnska metropolitná polícia bude pod svojou značkou predávať suveníry

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Londýnska metropolitná polícia si plánuje privyrábať predajom hračiek, oblečenia i suvenírov s logom svojho veliteľstva - Scotland Yardu.

Polícia udelila povolenie na to, aby boli na takýchto produktoch obrázky hliadkujúcich policajtov i označenie Scotland Yard, informovala v stredu agentúra AP.

Polícia však zároveň v oznámení uviedla, že predávaný tovar nebude vyzerať ako jej skutočné policajné uniformy.

Doposiaľ prepožičala londýnska metropolitná polícia svoju značku len pre drobné predmety ako manžetové gombíky, perá a hrnčeky.

Spustením rozsiahlejšieho predaja suvenírov sa teraz rozhodla nasledovať úspešný príklad newyorskej polície, ktorá takéto predmety predáva už viac ako 15 rokov, priblížil denník The Guardian.

Snemovňa poslanca Ondráčka (KSČM) na trestné stíhanie nevydala

Výťažok z predaja suvenírov by chcela polícia využiť aj na výcvik zamestnancov, pozdvihnutie svojho obrazu v očiach verejnosti a možno dokonca i na to, aby mladých ľudí inšpirovala k rozšíreniu svojich radov.

Predaj má fungovať až do mája 2021 a polícia si zatiaľ netrúfa odhadnúť, akú sumu sa jej vďaka nemu podarí získať.

Po tendri, ktorý vo veci vypísal londýnsky dopravný podnik, uzavrela londýnska polícia zmluvu o predaji tovaru so spoločnosťou The Point.1888, ktorá v minulosti spolupracovala na tzv. brandingu napríklad s britskými galériami Tate či britským útulkom pre zvieratá Battersea Dogs & Cats Home.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia