Jednou vetou

Lupiči zabili na pumpe predavačku, sú na úteku, česká polícia zverejnila video

Ilustračné foto

foto: TASR

Česká polícia zverejnila video z čerpacej stanice, kde v noci na pondelok pri lúpežnom prepadnutí zomrela 58-ročná predavačka. Záznam zachytáva dvoch maskovaných mužov, z ktorých jeden má pištoľ. Polícia po podozrivých pátra, prípad vyšetruje ako vraždu, informoval spravodajský server Novinky.cz.

„Pri lúpežnom prepadnutí došlo k použitiu krátkej strelnej zbrane. V danej veci kriminalisti začali úkony trestného konania pre podozrenie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu vraždy, za ktorý páchateľom v prípade ich zistenia a následného odsúdenia hrozí trest odňatia slobody v rozmedzí 15 až 20 rokov alebo výnimočný trest,“ uviedol hovorca polície Zdeněk Chalupa.

Exkluzívne: Máme zmluvu, cez ktorú vyberali úplatky

Na zázname je vidieť, ako jeden z mužov prichádza do predajne, naťahuje strelnú zbraň a niekam mieri. Následne mizne vnútri a jeho kumpán ide za pult prehľadávať stôl, odkiaľ vezme nejaké veci. Druhý muž vybehne z kancelárie so škatuľou a obaja miznú preč.

Podľa polície ide o mladých mužov v tmavom oblečení, ktorí si tváre maskovali čiernymi kuklami. „Kriminalisti sa obracajú na verejnosť so žiadosťou o pomoc, aby im občania pomohli zistiť ich totožnosť. Akékoľvek informácie k tomuto prípadu im môžu prípadní svedkovia oznámiť prostredníctvom linky 158,“ konštatoval Chalupa.

Ďalšie informácie polícia s ohľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nezverejnila.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia