Macron kontroluje výkonnosť ministrov a ich rezortov pomocou mobilovej aplikácie

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Foto: TASR/AP

Blízki spolupracovníci francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vytvorili mobilovú aplikáciu, umožňujúcu hlave štátu sledovať napredovanie reforiem, ktoré spustila jeho vláda. Informovala o tom v pondelok rozhlasová stanica Europe 1.

Aplikáciu pre smartfóny umožňuje v reálnom čase sledovať implementáciu reforiem iniciovaných vládou Macrona, ktorý je známy svojou nespokojnosťou s pomalým napredovaním reforiem a s neochotou úradov všetkých stupňov zavádzať ich do praxe.

Vďaka aplikácii je možné monitorovať každú z rozbehnutých reforiem a sledovať, ako napreduje jej realizácia. Ak je vývoj pozitívny, príslušná kolónka v aplikácii je zelená a hodnotením miery realizácie v percentách. Ak došlo k stagnácii, daný riadok je červený.

Brigitte Macronovej sa zastali aj francúzski umelci

Europe 1 uviedla, že ministrov Macronovej vlády dohady o existencii takejto aplikácie trochu pobúrili, ale zostávali pokojní. Zmena nastala na jednom z posledných zasadnutí vlády, kde im Macron oznámil, že už niekoľko dní má prihlasovacie meno a heslo do aplikácie a že v nej videl priveľa červenej.

Aplikáciu vyvinuli spoločne splnomocnenec pre transformáciu verejnej správy Thomas Cazenave a generálny tajomník Elyzejského paláca Alexis Kohler.

Prístup k nej má zatiaľ len niekoľko vysokopostavených vládnych úradníkov, ale autori nedávno Macronovi navrhli, aby bola verejne prístupná širokej verejnosti. Macron zatiaľ tento návrh odmietol.

Môže vás zaujímať

Hongkonský súd zakázal demonštrantom blokovať obytné budovy polície