Macron verí, že staršia demonštrantka z Nice po zranení „dostane rozum“

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Foto: TASR/AP

Francúzsky prezident Emmanuel Macron dúfa, že 73-ročná žena podporujúca hnutie tzv. žltých viest, ktorá po sobotnom zásahu polície v meste Nice utrpela vážne zranenie hlavy, "dostane rozum". Píše o tom v pondelok agentúra AP.

Antiglobalizačná aktivistka Genevieve Legayová je momentálne hospitalizovaná po tom, čo polícia v Nice agresívne zakročila voči ľuďom protestujúcim proti zákazu protivládnej demonštrácie v meste.

Na protesty žltých viest prišlo viac ľudí, okrem Paríža

Podľa očitého svedectva spravodajcu agentúry AP Legayová, ktorá mávala dúhovou vlajkou na znak „mieru“, spadla na chodník a krvácala z hlavy.

V rozhovore pre miestne noviny Nice Matin prezident Macron upozornil na Legayovej nezodpovedné správanie s tým, že „krehkí“ ľudia by sa nemali vyskytovať na „miestach, ktoré sú definované ako zakázané“. „Želám jej rýchle zotavenie a možno aj istú dávku rozvahy“, dodal.

Francúzska vláda oznámila minulý týždeň v reakcii na predchádzajúce demonštrácie, ktoré poznamenalo násilie i rabovanie, nové bezpečnostné opatrenia – vrátane zákazu protestov žltých viest na parížskom bulvári Champs-Élysées a tiež v centrách ďalších veľkých miest, ako sú Toulouse, Bordeaux, Marseille, Nice, Dijon či Rennes.
Pri nepokojoch, ktoré poznačili protesty žltých viest, sa zranilo už najmenej 2000 ľudí.

Môže vás zaujímať

FOTO: Úrady pripustili, že výbuch sopky si mohol vyžiadať až 13 životov