Jednou vetou

Maďarská opozícia: Najväčšou hrozbou pre ľudstvo nie je migrácia

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Maďarská opozičná strana Politika môže byť iná (LMP) odkázala vláde premiéra Viktora Orbána, aby sa poučila od prezidenta Jánosa Ádera, ktorý priznal, že najväčšiu hrozbu pre ľudstvo nepredstavuje migrácia ale klimatické zmeny. Podľa agentúry MTI to v pondelok v Budapešti uviedla zástupkyňa predsedu parlamentnej frakcie LMP Erzsébet Schmucková.

Áder minulý piatok (21.9.) vo východomaďarskom Debrecíne – v prednáške študentom Vojenskej strednej školy Károlya Kratochvila – uviedol, že klimatické zmeny vo svete spôsobia migráciu, ktorá bude rádovo väčšia než v súčasnosti.

Podľa slov Schmuckovej je hospodárska politika maďarskej vlády zaslepená, pretože ju riadi automobilový priemysel. Opozičná politička ostro kritizovala vyhlásenie ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa, ktorý v Mníchove vyhlásil, že Maďarsko nebude podporovať opatrenia Európskej únie, ktoré by ohrozili pozície nemeckých automobiliek, preto Maďarsko odmietne aj sprísnenie klimatickej politiky.

Putin informoval Asada, že mu dodá systém S-300

„Kabinet nebojuje v Bruseli za zlepšenie životných podmienok občanov Maďarska, ale pracuje v záujme automobilového priemyslu. Vláda si neuvedomuje vážnosť klimatickej situácie,“ dodala Schmucková.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba