Jednou vetou

Maďarská polícia kontrolovala vodičov. Toto odhalila

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Maďarská polícia začala priestupkové konanie voči vyše 1000 vodičom, ktorí jazdili s mobilným telefónom v ruke, informovala v utorok agentúra MTI s odvolaním sa na internetovú stránku police.hu.

 Hliadky v súlade s ročným plánom kontrol medzinárodnej stavovskej organizácie TISPOL, združujúcej dopravné polície európskych krajín, vykonali sprísnené kontroly koncom minulého týždňa.

Počas dvoch dní bezpečnostnej akcie nazvanej „Sústrediť sa na cestu“ preverili policajti 12.314 vozidiel s dôrazom na používanie mobilných telefónov počas jazdy. Voči 1123 vodičom, ktorí jazdili s telefónom v ruke, iniciovali priestupkové konanie.

Nemecko urovnalo spor so Saudskou Arábiou

Mimoriadne tragická nehoda súvisiaca s používaním mobilu počas jazdy sa v Maďarsku stala 22. mája pri stredomaďarskej obci Ceglédbercel. Rumunský vodič mikrobusu četoval počas jazdy na Facebooku. Video z četu zaznamenalo aj moment zrážky s protiidúcim nákladným autom. Nehoda si vyžiadala deväť obetí – sedem mužov a dve ženy, pričom zomrel aj vodič. Po tragédii zostalo v Murešskej župe 16 sirôt.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia