Jednou vetou

Maďarská polícia vyšetruje zločineckú skupinu podozrivú z predaja drog aj v SR

Ilustračné foto

TASR/AP

Maďarská polícia vyšetruje prípad zločineckej skupiny 14 mužov a šiestich žien v Novohradskej župe, ktorá je podozrivá z trestného činu organizovaného predaja drog v Maďarsku i na Slovensku. Informovala o tom v stredu agentúra MTI.

Župná polícia na internetovej stránke Police.hu uviedla, že 30-ročný občan Slovenska Patrik P. v období rokov 2015-17 týždenne trikrát predával omamné a nové psychoaktívne látky rôzneho druhu v oblastiach miest Šahy a maďarského Balassagyarmatu šiestim spolupáchateľom, ktorí zapojili do gangu aj ďalších ľudí.

Obvineniu z drogovej trestnej činnosti čelí 16-ročný mladík z Oravy

Patrika P. policajti zadržali pri cestnej kontrole 12. júna 2017. V jeho aute našli látky, u ktorých bolo podozrenie, že ide o narkotiká — vrátane metamfetaminu, amfetaminu, kokaínu či marihuany –, ale aj väčšie množstvo hotovosti v hodnote niekoľkých miliónov forintov.

Polícia zadržala osem ľudí. Súd trom podozrivým nariadil vzatie do vyšetrovacej väzby, štyrom nariadil súdny dohľad a jeden podozrivý absolvuje v súčasnosti výkon trestu za iný trestný čin, píše Police.hu.

Môže vás zaujímať

Airbus postaví prvú medziplanetárnu nákladnú loď