Jednou vetou

Maďarská prokuratúra podozrieva z korupcie ďalších 15 colníkov z Röszke

Ilustračné foto

TASR/AP

Maďarská Ústredná vyšetrovacia hlavná prokuratúra (KNYF) predviedla a vypočula ako podozrivých z organizovaného prijímania úplatkov úradnou osobou ďalších 15 príslušníkov Národného úradu pre dane a clá (NAV). Prokuratúra o tom v stredu informovala tlačovú agentúru MTI.

KNYF koncom mája v tejto kauze vypočula 32 colníkov, ktorí sú podozriví z prijímania úplatkov v rôznej výške od zahraničných občanov.

Dvojica Slovákov previezla desať Vietnamcov za takmer 4000 eur

Kriminalisti na základe podnetu protikorupčných bezpečnostných zložiek ministerstva vnútra (NVSZ) vykonali viacero domových prehliadok, pri ktorých našli a zhabali väčšie množstvo finančnej hotovosti pochádzajúcej z tejto trestnej činnosti.

Z doterajších výsledkov vyšetrovania vyplýva, že colníci patriaci do zväzku riaditeľstva NAV Čongrádskej župy v období od októbra 2017 do mája 2018 prijímali na maďarsko-srbskom hraničnom priechode Röszke úplatky v hotovosti od cudzincov za uľahčenie ich výstupu z územia Maďarska.

Zosúladené korupčné trestné činy mali vykonať až v 4350 prípadoch. V kauze vypočuli celkom 48 podozrivých, pričom z nich 11 je aj v súčasnosti vo vyšetrovacej väzbe.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia