Jednou vetou

Maďarskí ochranári vyzvali vládu, aby podporila snahy o klimatickú neutralitu

Ilustračné foto

foto: TASR

Maďarské ochranárske organizácie sa pridali k spoločnej výzve ďalších ochranárov z krajín strednej a východnej Európy, ktorí otvoreným listom upozornili premiérov Maďarska, Česka a Poľska na nutnosť dosiahnutia klimatickej neutrality. Informoval o tom v pondelok spravodajský server szeretlekmagyarorszag.hu.

Semjén: Maďarské občianstvo od roku 2011 získalo už 1,1 milióna Maďarov

Vláda premiéra Viktora Orbána spolu s vládami Českej republiky a Poľska 20. júna počas diskusií na summite EÚ v Bruseli zablokovala pokusy ostatných členských krajín Únie dosiahnuť dohodu týkajúcu sa cieľov klimatickej politiky zo zameraním na uhlíkovú neutralitu do roku 2050.

Ochranári vyzývajú uvedené vlády, aby 12. a 13. decembra na zasadnutí Európskej rady podporili ciele dosiahnutia klimatickej neutrality do roku 2050.

Normálny človek by už z politiky odišiel, ale ja som urputné hovädo, tvrdí Babiš

„Dúfame, že vláda Národnou stratégiou čistého rozvoja načrtne víziu Maďarska smerom ku klimatickej neutralite a že túto víziu predloží na spoločenskú diskusiu. Maďarské obyvateľstvo jednoznačne deklarovalo svoj záujem, o čom svedčí aj skutočnosť, že za jeden týždeň vyplnilo dotazník o klimatickej stratégii 200.000 Maďarov,“ uviedli maďarské ochranárske organizácie.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem