Jednou vetou

Maďarsko ponúklo NATO, že posilní svoje misie v Kosove a v Afganistane

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Maďarsko potvrdilo svoj dávnejší prísľub generálnemu tajomníkovi NATO Jensovi Stoltenbergovi, že po čoskoro aktuálnom ukončení misie OSN na Cypre ponúkne významnú časť svojich uvoľnených kapacít Severoatlantickej aliancii na posilnenie misií v Kosove a v Afganistane.

OSN hostí rokovania regionálnych predstaviteľov o budúcnosti Západnej Sahary

Po dvojdňovom rokovaní ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO o tom v stredu v Bruseli informoval maďarských novinárov šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.

„Maďarsko je pripravené posilniť svoju úlohu v procese stabilizácie Kosova. V súčasnosti v tejto balkánskej krajine slúži 398 maďarských vojakov. Do budúceho leta ich počet chceme rozšíriť najmenej o 60 vojakov,“ povedal Szijjártó podľa agentúry MTI.

Dodal, že mandát súčasného talianskeho velenia KFOR – mierovej misie v Kosove pod vedením NATO – v polovici budúceho roka vyprší a o túto pozíciu sa bude uchádzať Maďarsko.

EÚ zintenzívňuje opatrenia a boj proti dezinformáciám na internete

V súvislosti s Afganistanom maďarský minister informoval, že tamojšia misia 106 príslušníkov maďarských ozbrojených síl bude rozšírená o 40 vojakov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia