Jednou vetou

Maďarský filozof: Maďarsko je v zlej situácii, aj vďaka nestabilite v Európe

Ilustračné foto

Foto: Pixabay.com

V celej Európe sa prejavujú známky nestability, Británia a Francúzsko už ležia v troskách, v Nemecku vládne neistota a mimo Európskej únie sú problémy rovnaké, aké boli v 70. rokoch 19. storočia. Povedal to v stredu v rozhovore pre komerčnú televíziu ATV filozof Gáspár Miklós Tamás, podľa ktorého v takejto situácii sa nikto hlbšie nevenuje kritike vlády premiéra Viktora Orbána.

„Orbán dobre vie, že Európu trápia obrovské problémy. Brexit je katastrofou, pritom ale existujú aj ďalšie katastrofy, napríklad vzostup extrémnej pravice po celej Európe,“ konštatoval Tamás s poznámkou, že v danej situácii je Maďarsko ponechané napospas osudu, ale podobne to je aj s inými národmi.

Roháč nechce byť eskortovaný z Maďarska na proces na Slovensku

Podľa jeho názoru strach, sklamanie a beznádej bránia Maďarom, aby bojovali proti Orbánovej vláde. „Existujú veci, ktoré ľudia uveria Viktorovi Orbánovi, ako napríklad nenávisť voči cudzincom, čo zatiaľ – zdá sa – funguje,“ myslí si filozof, ktorý vníma súčasné Maďarsko ako krajinu so zlou náladou a s perspektívou veľmi zlého konca.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia