Jednou vetou

Maďarský minister vnútra Pintér pozval do Budapešti Salviniho

Matteo Salvini

foto: TASR/AP

Maďarský minister vnútra Sándor Pintér pozval svojho talianskeho rezortného kolegu a šéfa strany Liga Severu (LN) Mattea Salviniho na návštevu Budapešti.

Podľa internetovej stránky komerčnej televízie ATV správu osobne potvrdil v stredu v Budapešti Pintér, ktorý dodal, že schôdzka so Salvinim je dôležitá aj pre talianskeho ministra.

Orbán v úvode kampane eurovolieb: O našej budúcnosti rozhodujeme my a nie EPP

O návšteve Salviniho, ktorý je podľa ATV známy odporom migrácie a ktorý sa zviditeľnil tým, že nedovolil zakotviť lodiam s migrantmi v talianskych prístavoch, sa podľa Pintéra ešte rokuje.

So Salvinim sa v Ríme minulý týždeň stretol aj predseda parlamentu László Kövér, ktorý po schôdzke zdôraznil, že Európska ľudová strana (EPP) by mala byť otvorenejšia aj pre sily, ktoré sú v politickom spektre viac vpravo, a nie iba pre tie strany, ktoré sú viac vľavo.

Zelenskyj a Porošenko sa plánujú stretnúť 12. apríla s Macronom

ATV pripomenula, že premiér a predseda vládnej strany Fidesz Viktor Orbán sa nezúčastnil na pondelkovej konferencii „Smerom k Európe zdravého rozumu“ v Miláne, na ktorej LN a Alternatíva pre Nemecko (AfD) avizovali vytvorenie novej politickej frakciu v Európskom parlamente (EP). Nová parlamentná skupina sa má nazývať Európska aliancia ľudí a národov (EAPN).

Môže vás zaujímať

Rover Curiosity začal letnú misiu na Marse