Jednou vetou

Maduro v rozhovore pre AP pozval Trumpovho vyslanca do Venezuely

Nicolás Maduro

Foto: TASR/AP

Venezuelský prezident Nicolás Maduro pozval osobitného vyslanca americkej vlády pre Venezuelu Elliotta Abramsa do Venezuely. Maduro predtým v rozhovore pre agentúru AP povedal, že venezuelský minister zahraničných vecí mal s americkým predstaviteľom v New Yorku tajné stretnutia. Informovala o tom v noci na piatok agentúra AP.

Americký Kongres schválil zákon o financovaní federálnych inštitúcií

Druhé stretnutie sa údajne uskutočnilo štyri dni po tom, ako Abrams vyhlásil, že čas na rozhovory s Madurovou vládou už dávno vypršal a Trumpova vláda verejne podporila opozičného lídra Juana Guaidóa.

Maduro ďalej pre AP uviedol, že šéf venezuelskej diplomacie počas svojho pobytu v New Yorku pozval Abramsa do Venezuely „súkromne, verejne alebo tajne“.

„Ak sa chce stretnúť, povedzte mi kedy, kde a ako a ja tam budem,“ povedal Maduro bez bližších detailov. Obe zmienené newyorské stretnutia podľa neho trvali niekoľko hodín.

Venezuelský líder síce ostro kritizoval Trumpov konfrontačný postoj k jeho socialistickej vláde, zároveň však priznal, že nezahadzuje nádej na skoré stretnutie s americkým prezidentom. Na ňom by mohli spoločne vyriešiť krízu po tom, ako USA uznali Guaidóa.

Pašeráci posielali do Európy kokaín v kolieskach skejtbordov

Americká strana Madurove slová bezprostredne nekomentovala, dodala AP.

Spojené štáty uznali Guiadóa za legitímneho najvyššieho predstaviteľa Venezuely a medzičasom uvalili na krajinu prísne sankcie. Guiadóovi tiež odovzdali kontrolu nad bankovými účtami venezuelskej vlády v USA.

Môže vás zaujímať

Rover Curiosity začal letnú misiu na Marse