Malajzijská tínedžerka si po hlasovaní na Instagrame vzala život

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Malajzijská tínedžerka, ktorá spustila na Instagrame hlasovanie s otázkou, či má žiť alebo zomrieť, si vzala život, pretože väčšina účastníkov prieskumu hlasovala za druhú možnosť. Po jej smrti nasledovala vlna výziev na vyšetrenie tragédie, informovala v stredu tlačová agentúra AFP.

USA a Europol roložili celosvetový kyberzločinecký gang

Samovraždu spáchalo neidentifikované 16-ročné dievča z mesta Kuching vo východomalajzijskom štáte Sarawak, na severozápade ostrova Borneo.

Hlasovanie spustilo v pondelok na Instagrame, platforme patriacej sociálnej sieti Facebook, kde sa zdieľajú fotografie. Polícia označila prípad za „náhle úmrtie“.

„Toto je naozaj dôležité. Pomôžte mi vybrať si S/Ž,“ napísala tínedžerka, ako uviedol aj spravodajský portál Astro Awani. Písmeno S znamenalo „smrť“, písmeno Ž „život“.

Až 69 percent hlasujúcich ľudí bolo za to, aby dievča skoncovalo so životom, a 31 percent sa vyslovilo proti. Túto informáciu citovali miestne médiá s odvolaním sa na políciu. Zákonodarca Ramkarpal Singh vyzval na vyšetrovanie okolností tínedžerkinej smrti.

Twitter v druhej polovici 2018 zablokoval 166.153 účtov s teroristickým obsahom

„Bolo by dnes ešte dievča nažive, keby ho väčšina netčanov na jeho účte na Instagrame odhovárala od samovraždy?“ položil zákonodarca otázku. Použil pri tom výraz „netizens“ – „netčania“, teda občania aktívni na internete.

„Vyzývam úrady,… aby prešetrili účty obete na sociálnych sieťach a okolnosti, ktoré viedli k jej smrti. Nech zabránime ďalšiemu zneužívaniu sociálnych médií v podobných situáciách,“ apeloval politik.

Môže vás zaujímať

Santa Clausovia sa zišli na svetovom zjazde, v sprievode prešli Kodaňou