Jednou vetou

Maradona podporil pred voľbami prezidenta Madura

Diego Maradona

foto: TASR/AP

Venezuelský prezident Nicolás Maduro dostal vo štvrtok podporu od argentínskej futbalovej legendy Diega Maradonu. Stalo sa tak pred víkendovými kontroverznými prezidentskými voľbami, uvádza agentúra DPA.

Po Madurovej reči na predvolebnom zhromaždení v hlavnom meste Caracas sa na pódiu objavil Maradona, ktorý mával venezuelskou vlajkou a tancoval.

Bývalý skvelý futbalista, ktorý prisľúbil Madurovi podporu, bol priateľom niekdajšieho kubánskeho lídra Fidela Castra a taktiež fanúšikom Madurovho predchodcu Huga Cháveza.

USA uvalili finančné sankcie na 3 venezuelských občanov a 20 firiem

Maduro obvinil svojho hlavného rivala Henriho Falcóna, že chce odovzdať kontrolu nad touto juhoamerickou krajinou Medzinárodnému menovému fondu (MMF). „Chcete, aby sa z vašej krajiny stala kolónia MMF?“, položil Maduro otázku svojim prívržencom.

Súčasný venezuelský prezident Maduro sa bude vo voľbách usilovať o znovuzvolenie na roky 2019-2025. Jeho víťazstvo je považované za vopred isté, a to i napriek vážnej ekonomickej a politickej kríze vo Venezuele. Početní predstavitelia opozície sú vo väzení alebo majú inak znemožnené zapojiť sa do volieb.

Maradona potešil Hamšíkov darček a poslal mu svoj dres SSC Neapol

Mnohé štáty a organizácie už oznámili, že výsledky volieb vo Venezuele neuznajú.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia