Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ: MASAKER V KANADE: Falošný policajt zastrelil 18 ľudí

ilustračné

reprofoto YouTube

Bol to najkrvavejší útok tohto druhu v histórii krajiny.

Ozbrojenec prezlečený za policajta zastrelil v kanadskej provincii Nové Škótsko najmenej 18 ľudí. Informoval o tom premiér Justin Trudeau.

Bol to najkrvavejší útok tohto druhu v histórii krajiny. Medzi obeťami je aj jedna policajtka, útočník je podľa úradov rovnako mŕtvy. Niekoľko tiel našli policajti vo vnútri a pred domom v malom meste Portapique, asi sto kilometrov severne od Halifaxu. Údajne to bolo prvé miesto činu. Ďalšie telá našli neskôr aj na iných miestach.

Útok sa začal v sobotu neskoro večer a polícia predpokladá, že prvé obete zabil strelec cielene, neskôr útočil náhodne. Obyvateľom policajti odporučili, aby sa zamkli vo svojich domoch a počkali v pivniciach. Niekoľko domov v oblasti tiež začalo horieť.

Polícia identifikovala páchateľa ako 51-ročného Gabriela Wortmana. Oblečenú mal policajnú uniformu a jazdil na falošnom policajnom vozidle. Ako zomrel, nie je jasné, rovnako ako ani motív jeho činu.

Masové vraždy sú v Kanade pomerne zriedkavé. Doteraz najhorší takýto čin sa odohral v roku 1989 v Montreale, kde páchateľ zastrelil 14 ľudí a následne seba.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia