Jednou vetou

Mediálny kontrolný úrad vyšetruje britskú spravodajskú stanicu BBC

Ilustračné foto

Foto: TASR

Súlad činnosti britskej spravodajskej stanice BBC s ruskou legislatívou bude predmetom vyšetrovania, uviedli vo svojom piatkovom vyhlásení predstavitelia ruského mediálneho regulačného úradu Roskomnadzor.

V bani OKD stále horí. Zahynulo tam 12 poľských baníkov a jeden český

Toto vyjadrenie prišlo iba deň po tom, ako britský mediálny regulačný úrad Ofcom obvinil ruskú televíznu stanicu Russia Today (RT) zo zaujatosti. Informovala o tom agentúra DPA.

Iniciatívu Roskomnadzoru privítalo podľa slov svojej hovorkyne Marije Zacharovovej aj ruské ministerstvo zahraničných vecí.

„Zasahovanie britskej vlády do činnosti ruských médií a neustála propagandistická kampaň namierená proti RT, ako aj pokusy diskreditovať našich novinárov nám nedali inú možnosť než pristúpiť k recipročným opatreniam“, uviedla na sociálnej sieti Facebook Zacharovová.

Protesty inšpirované hnutím žltých viest poznamenala nízka účasť

Britský mediálny regulačný úrad Ofcom vo štvrtok obvinil televíznu stanicu RT z „neschopnosti zachovať nezaujatosť“ počas niekoľkých relácií vysielaných v marci a apríli.

Tie sa mali týkať informovania v prípade otravy bývalého dvojitého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije.

Predstavitelia Ofcomu v tejto súvislosti uviedli, že ruskej televízii momentálne hrozí nie len pokuta, ale aj odobratie licencie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia