Jednou vetou

Medzi obeťami a zranenými pri bombovom útoku v Gíze neevidujú Slovákov

Pyramída v Gíze

foto: TASR/AP

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR zatiaľ neeviduje medzi obeťami a zranenými pri bombovom útoku v egyptskej Gíze žiadneho slovenského občana. Potvrdil hovorca rezortu diplomacie Boris Gandel.

Bomba umiestnená pri ceste zasiahla v piatok neďaleko pyramíd v egyptskej Gíze autobus s turistami. O život prišli najmenej dvaja ľudia, informovala s odvolaním sa na egyptských bezpečnostných predstaviteľov agentúra AP.

Egypt: Výbuch zasiahol autobus s turistami, najmenej dvaja sú mŕtvi

Egyptské ministerstvo vnútra oznámilo, že pri explózii zahynuli dvaja vietnamskí turisti a desať ďalších utrpelo zranenia. V autobuse sa podľa ministerstva viezlo 14 turistov z Vietnamu, keď vozidlo o 18.15 h miestneho času (17.15 h SEČ) zasiahla explózia podomácky vyrobeného výbušného zariadenia. Tá zranila aj vodiča a turistického sprievodcu, ktorí sú obaja Egypťania, vyplýva z oznámenia prevzatého agentúrou AFP.

Polícia obvinila z pokusu o vraždu 30-ročného Michalovčana

Zdroje AP uviedli, že autobus v čase explózie prechádzal oblasťou Mariutíja v Gíze, nachádzajúcou sa neďaleko svetoznámych pyramíd.

Egypt už roky bojuje proti islamským militantom na Sinajskom polostrove, ktorí niekedy útočia aj v iných častiach krajiny, najmä na príslušníkov kresťanskej menšiny alebo turistov. Najnovší útok je však prvým namiereným proti zahraničným turistom za takmer dva roky, uvádza AP.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi