Jednou vetou

Medzi obeťami a zranenými pri bombovom útoku v Gíze neevidujú Slovákov

Pyramída v Gíze

foto: TASR/AP

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR zatiaľ neeviduje medzi obeťami a zranenými pri bombovom útoku v egyptskej Gíze žiadneho slovenského občana. Potvrdil hovorca rezortu diplomacie Boris Gandel.

Bomba umiestnená pri ceste zasiahla v piatok neďaleko pyramíd v egyptskej Gíze autobus s turistami. O život prišli najmenej dvaja ľudia, informovala s odvolaním sa na egyptských bezpečnostných predstaviteľov agentúra AP.

Egypt: Výbuch zasiahol autobus s turistami, najmenej dvaja sú mŕtvi

Egyptské ministerstvo vnútra oznámilo, že pri explózii zahynuli dvaja vietnamskí turisti a desať ďalších utrpelo zranenia. V autobuse sa podľa ministerstva viezlo 14 turistov z Vietnamu, keď vozidlo o 18.15 h miestneho času (17.15 h SEČ) zasiahla explózia podomácky vyrobeného výbušného zariadenia. Tá zranila aj vodiča a turistického sprievodcu, ktorí sú obaja Egypťania, vyplýva z oznámenia prevzatého agentúrou AFP.

Polícia obvinila z pokusu o vraždu 30-ročného Michalovčana

Zdroje AP uviedli, že autobus v čase explózie prechádzal oblasťou Mariutíja v Gíze, nachádzajúcou sa neďaleko svetoznámych pyramíd.

Egypt už roky bojuje proti islamským militantom na Sinajskom polostrove, ktorí niekedy útočia aj v iných častiach krajiny, najmä na príslušníkov kresťanskej menšiny alebo turistov. Najnovší útok je však prvým namiereným proti zahraničným turistom za takmer dva roky, uvádza AP.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia