Jednou vetou

VIDEO: Merkelová dostala počas prijatia Zelenského triašku

Nemecká kancelárka Angela Merkelová

foto: TASR

Počas utorňajšieho privítania nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Berlíne dostala nemecká kancelárka Angela Merkelová nečkane triašku. Píše o tom agentúra AP.

EXKLUZÍVNE VIDEO: Nácvik inaugurácie prezidentky Čaputovej

Merkelová sa začala celá viditeľne triasť v okamihu, keď spolu so Zelenským stáli pri teplote 28 stupňov Celzia na pódiu pred jej úradom počas zvukovej nemeckej hymny.

Merkelová: Sankcie voči Rusku sa zrušia až po obnovení zvrchovanosti Ukrajiny

Po odznení hymien už Merkelová vyzerala lepšie a so Zelenským rýchlo vošla po červenom koberci do budovy.

Asi o hodinu sa neskôr Merkelová, ktorá v júli oslávi 65. narodeniny, na tlačovej konferencii so Zelenským v reakcii na otázku novinára, ktorý sa jej spýtal, či to, že sa triasla, je dôvodom na znepokojenie, usmiala a odpovedala, že sa už cíti dobre.

článok pokračuje nižšie

Angela Merkel sufre temblores durante una ceremonia oficial

Angela Merkel sufrió temblores durante varios minutos en una ceremonia oficial junto al nuevo presidente ucraniano Volodimir Zelenski, este martes en Berlín.La canciller fue víctima de este malestar cuando asistía al lado del presidente ucraniano a un desfile militar en la cancillería de la capital alemana, donde la temperatura este martes rozaba los 30ºC.Con los brazos levemente tendidos hacia adelante, intentó de manera visible atenuar estos temblores durante los himnos alemán y ucraniano.Luego, más de una hora después de esta escena, aseguró con una sonrisa haberse recuperado: "Bebí por lo menos tres vasos de agua, algo que manifiestamente me faltaba, y ahora me siento muy bien".AFP

Uverejnil používateľ nacion.com Utorok 18. júna 2019

„Už som vypila aspoň tri poháre vody. To mi zjavne chýbalo. Takže som v poriadku,“ uviedla. Agentúra DPA napísala, že to nebolo prvýkrát, čo sa Merkelová počas teplého dňa triasla pri podobnej príležitosti, neuviedla však, kedy sa tak stalo. Dôvodom mal byť vtedy tiež nedostatočný príjem tekutín.

V roku 2014 musela Merkelová po tom, ako jej prišlo nevoľno, na poslednú chvíľu posunúť rozhovor v televízii na neskôr. Jej hovorca však vtedy povedal, že keď niečo zjedla a napila sa, bola schopná televízii rozhovor poskytnúť. Či má Merkelová, ktorá je kancelárkou od roku 2005, nejaké zdravotné problémy, nie je verejne známe, keďže v Nemecku zverejňovanie takýchto informácií podlieha prísnym pravidlám.

VIDEO: Fico sa objavil konečne na verejnosti. Vraj bol na Slovensku a novinárov do toho nič

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia